Klimatyzatory postojowe Moryń

Klimatyzatory postojowe Moryń

4 marca 2019 0 przez Wożny Portalu

Bardzo często patrzymy jak kierowcy, będąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg ten istnieje niewygodny a ze względów ekonomicznych i oczywiście ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Trzebiatów

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest normalnym zachowaniem, od którego trudno uciec, to kosztowanie spośród niej w trakcie postoju nie jest teraz wskazane. Marnujemy paliwo i używamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje wówczas, że pomaga on bezpieczeństwo rzeczy i daje, że kierowca oraz ładunek przyjdą na ustawienie w pełnie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na placu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten idealny działa chwila na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego stanowiskiem jest obniżenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zamontowane w samej obudowie tworzonej z zasady na dachu kabiny pojazdu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, daje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest silnikiem elektrycznym również w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest także urządzone w model, który gwarantuje nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może pracować automatycznie lub potrafimy nią prowadzić za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Maszewo

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowszym i dość nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w układ została wprowadzona woda. Stanowi ona odpowiednio schładzana, oraz wielką właściwością tego standardu klimatyzatorów istnieje wówczas, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we mieszkaniu pojazdu, a tylko obniżają występującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego standardu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa położona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj dany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest szczególnie szybka, ponieważ pewnie on obniżyć temperaturę powietrza występującą we mieszkaniu pojazdu nawet o sto procent w stosunku do temperatury na zewnątrz. A ze względu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie działa w surowym klimacie. Podobnie gdy w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub prowadzić nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą wartością jest niewielki pobór prądu potrzebny do normalnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Maszewo

0 0 votes
Article Rating