Poczta kurier Wieruszów zamów online

9 października 2019 Wyłącz przez Wożny Portalu

Z powodu szybkiego tempa życia i dużej popularności płatności przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Uniejów zamów online jest bardzo proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Uniejów zamów online

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to te o niewielkich wymiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka elementów, po pierwsze należy złożyć zamówienie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Uniejów zamów online zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas paczkę nawet tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu paczki do adresata na czas. Zwyczajowo termin doręczenia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Gdy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków w ciągu miesiąca warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości pakunków z pewnością dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto spod naszego mieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu i wymagało od nas siły, szczególnie kiedypaczki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza niż płatność za każdą z przesyłek osobno. Jeśli jesteśmy zmuszeni nadawać większe ilości przesyłek warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy pakunek który musimy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz sporo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania tradycyjnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę i ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary pakunku powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania ładunku.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki oraz masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą mogły zmienić swoją masę pod wpływem wilgotności, dlatego lepiej nie zbliżać się do granicznej wagi pakunku. Dobierając paletę na której wyślemy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Gdy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie nadania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Uniejów zamów online chce żeby wszystkie paczki były przenoszone z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się przewracać lub być przygnieciona przez pozostałe opakowania.

Kolejną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Uniejów zamów online odbierając paczkę potrzebuje też ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego warto myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Uniejów zamów online .

Zobacz również poczta Kurier