Tania glazura Skępe

Tania glazura Skępe

6 czerwca 2020 0 przez Wożny Portalu

Typy glazury zwracanej na okładziny ścian oraz podłóg

Istnieje wiele rodzajów płytek, które kłócą się od siebie, zarówno pod względem specyfikacji, kiedy i kształtu. Glazura w pomieszczeniu zdobi oraz sprawia klimat projektu.

Tania glazura Pakość

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o bardzo porowatej fakturze, której podstawa wznosi się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na którą mocowany jest ciekawy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, i jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone stany oraz przedstawia się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Pakość

 

glazura allegro

glazura

Najczęściej dostosowywany do dekoracji ścian wewnętrznych w pomieszczeniach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany i jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest tematem szklistym stopionym w toku wypalania. Pod względem technologii łączonych w sztuce, a ponadto podstawowych materiałów, fajans jest jak porcelana. Fajans to łatwa wytwarzana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Brany w krótkich pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Pakość

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która i przydaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po zewnętrznej stronie. Ta płytka ma zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ buduje się na kilku sposobach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Położone na podłogach w budynków spełniają swoje role znakomicie przez masa lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Pakość

– Cotto – płytki nieszkliwione zrobione z czerwonej gliny. Podczas produkcji rozgrywa się jedno wypalanie. Na przestrzeni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane specjalnie do dekoracji na podłogach wewnętrznych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, które mogą być przeprowadzone także z czerwonej, kiedy i białej gliny. Pierwszy ma 0 do 20% absorpcji wody, inny od 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a powszechnie dostosowywany do nakładania na podłogach zewnętrznych. Jest także kierowany do okładzin ścian wewnętrznych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka stanowi wielokolorową zagęszczoną podstawę. Oficjalna strona pewno być także szkliwiona, kiedy i nieszkliwiona. Charakterystyczne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka wytrzymałość mechaniczna, odporność na chemikalia. Że być użytkowany w okładzinach podłóg zewnętrznych i wewnętrznych, elewacji, a też do krajów basenu.
Uwaga! Do łazienki na podłodze należy wybrać płytkę absorpcji wody nie więcej niż 3%!

– Czerwony Gres – tak zwie się gres porcelanowy na bazie czerwonej gliny. Stanowi wtedy tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która przenika przez samo wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Dostarcza do wykładania podłóg zewnętrznych i wewnętrznych.

– Gres porcellanato – gres na bazie lekkiej gliny kilku odmian. Jest od 0 do 0,5% absorpcji wody. Stosowana w wnioskach z obcymi i wewnętrznymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to przedmiot o moc zaletach. Dzięki niej wszystkie mieszkanie może radować się świeżością i pięknem przez długi okres. Jest wygodny, ekologiczny, ma dużą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Pakość

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Article Rating